Prof. univ. dr. Dragoș Iliescu - Redactor-șef al European Journal of Psychological Assessment (EJPA)

Prof. univ. dr. Dragoș Iliescu, profesor în cadrul Facultății de Psihologie și Științele Educației a Universității din București, va prelua, începând cu 1 ianuarie 2021, poziția de redactor-șef al European Journal of Psychological Assessment (EJPA). Publicație oficială a Asociației Europene de Evaluare Psihologică (European Association of Psychological Assessment, EAPA), EJPA reprezintă cea mai importantă revistă europeană în acest domeniu și a doua la nivel mondial.

EJPA publică 6 numere pe an în format tipărit și online. Revista este indexată în Web of Science, fiind cotată la ultima evaluare cu un factor de impact de 1.978 (5-year Impact Factor: 2.258).

Profesorul Iliescu preia această poziție de la Prof. Dr. Samuel Greiff (University of Luxembourg) și va conduce revista pentru următorii 4 ani. Mai multe detalii despre EJPA pot fi găsite aici: https://www.hogrefe.com/us/journal/european-journal-of-psychological-assessment

Ultima modificare Luni, 14 Decembrie 2020 19:39