Imprimă această pagină

PROGRAMARE SESIUNE EXAMENE VARĂ, AN III, SEM II, 2018-2019

  • 30 Aprilie 2019 |
  • dimensiunea fontului

PROGRAMARE SESIUNE EXAMENE VARĂ, AN III, SEM II, 2018-2019

PSIHOLOGIE

Seria 1

Nr. crt.

Disciplina

Cadru didactic

Ziua

Ora

Sală/ amf.

1.       

Evaluare psihologică (tehnici proiective)

Vladislav E.

7 mai

10-12

Motru

2.       

Dezvoltarea socio-emoțională la copil și adolescent

Pânișoară G.

9 mai

10-11

Zlate

3.       

Psihologia experiențelor traumatice

Nedelcea C.

10 mai

8-10

Stoian

4.       

Consiliere vocațională

Mincu C.

14 mai

9-14

Motru

5.       

Practică de cercetare

Mincu C-L

16 mai

8-9,30

Zlate

6.       

Psihologia religiei

Roco M.

17 mai

10-12

Stoian

7.       

Psihoterapii experiențiale

Badea M.

19 mai

12,30-13,30

Stoian

8.       

Psiholingvistică

Rotărescu V.

20 mai

10-11

Sala 2

9.       

Psihanaliză

Rășcanu R.

22 mai

8-9

Damaschin

10.   

Psihologia relațiilor de cuplu și a familiei

Godeanu S.

23 mai

10-11

Zlate

 Seria 2

Nr. crt.

Disciplina

Cadru didactic

Ziua

Ora

Sală/ amf.

1.       

Evaluare psihologică (tehnici proiective)

Vladislav E.

7 mai

12-14

Motru

2.       

Dezvoltarea socio-emoțională la copil și adolescent

Pânișoară G.

9 mai

11-12

Zlate

3.       

Psihologia experiențelor traumatice

Nedelcea C.

10 mai

10-12

Stoian

4.       

Consiliere vocațională

Mincu C.

14 mai

9-14

Motru

5.       

Practică de cercetare

Mincu C-L

16 mai

9,30-11

Zlate

6.       

Psihologia religiei

Roco M.

17 mai

10-12

Stoian

7.       

Psihoterapii experiențiale

Badea M.

19 mai

14-15

Stoian

8.       

Psiholingvistică

Rotărescu V.

20 mai

10-11

Sala 2

9.       

Psihanaliză

Rășcanu R.

22 mai

9-10

Damaschin

10.   

Psihologia relațiilor de cuplu și a familiei

Godeanu S.

23 mai

11-12

Zlate

 

Domeniul ȘTIINȚE ALE EDUCAȚIEI

PEDAGOGIE

Nr. crt

Disciplina

Profesor

Data

Ora, sala

1.       

Pedagogie comparata si alternative educationale

V. Nicolescu

20.05.2019

12,00-14,00-Leu-sala 513

2.       

Introducere în proiectarea și evaluarea programelor de formare

E. Palade

07.05.2019

10,00-12,00-Sala 6

3.       

Managementul programelor de formare

L.Ciolan

14.05.2019

9,00-11,00-Sala 6

4.       

Sisteme de formare profesională și dezvoltare în carieră

C. Mironov

09.05.2019

9,00-12,00 – Sala 6

5.       

Practiă profesioală

M.Stingu/ B.Almasanu

15.05.2019

12,00-14,00 – Sala 5

6.       

Pedogogie socială

I.Neacsu

14.05.2019

11,00-13,00 Sala 6

7.       

Medii virtuale de invatare

D.Iordache

16.05.2019

12,00-14,00- lab. Pufan

8.       

Cerinte educationale speciale. Evaluare si interventie

E.Vrasmas

22.05.2019

10,00-13,00 Sala 5

PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA

Nr. crt

Disciplina

Profesor

Data

Ora, sala

1.       

Metodologia educării și instruirii deficienților de intelect

Ruxandra Foloștină

23.05.2019

10,00– Sala 3

2.       

Metodologia educării și instruirii deficienților de auz

Mariana Popa

13.05.2019

10,00- Amf. Damaschin

3.       

Metodologia educării și instruirii deficienților de văz

Mariana Popa

06.05.2019

10,00 – Amf. Damaschin

4.       

Psihopedagogia persoanelor cu deficiențe neuromotorii

Emilia Oprișan

16.05.2019

14,00-16,00– Amf. Zlate

5.       

Psihoterapii comportamentale

Emilia Oprișan

20.05.2019

10,00– Amf. Damaschin

6.       

Recuperare și educație în polihandicap

Doru-Vlad Popovici

09.05.2019

14,00-16,00 – Amf. Stoian

7.       

Orientare școlară și profesională și expertiza capacității de muncă

Roxana Urea

20.05.2019

16,00-18,00- Sala 3

8.       

Consilierea familiei și a persoanelor cu handicap

Roxana Urea

09.05.2019

10,00- Leu sala 506

PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR ŞI PREŞCOLAR

Nr. Crt

Disciplina

Profesor

Data

Ora

Locaţia

1

Geografia si didactica predarii geografiei

Lect. univ. dr. Cornelia Dincă

06.05.2019

13.00

Leu, sala 516

2

Psihopedagogia jocului

Conf.univ.dr. Laura Ciolan

08.05.2019

13.00

Leu, sala 512

3

Didactica domeniului Om si Societate

Conf. univ. dr. Diana Csorba

07.05.2019

14.00

Leu , sala 516

4

Stiintele naturii si didactica stiintelor naturii

Prof.gr. I Carmen Tica

09.05.2019

14.00

Leu, sala 516

5

Didactica educatiei tehnologice

Prof. Iuliana Lazar

06.05.2019

14.00

Leu, sala 514

6

Practica pedagogica/inv.prescolar/primar

Conf. univ. dr. Valeriu Marinescu

10.05.2019

9.00

Leu , sala 516

7

Pedagogii alternative

Lect. univ. dr. Anca Petrescu

07.05.2019

13.00

Leu, sala 516

8

Psihosociologia familiei

Prof.gr. I dr..Georgeta Iordache

09.05.2019

13.00

Leu, sala 516