Studenți

  • amfiteatru 1
  • amfiteatru 2
  • amfiteatru 3
  • amfiteatru 4
  • Facultatea de Psihologie și Științele Educației, Universitatea din București

  • Facultatea de Psihologie și Științele Educației, Universitatea din București

  • Facultatea de Psihologie și Științele Educației, Universitatea din București

  • Facultatea de Psihologie și Științele Educației, Universitatea din București

COM_MINITEKWALL_FILTER_BY_CATEGORY
18 Iunie 2018

Proiectul privind Învățământul Secundar - ROSE Promovarea Reușitei Academice în Corelație cu Trecerea spre o…

COM_MINITEKWALL_IN Noutăți

Proiectul privind Învățământul Secundar - ROSE Promovarea Reușitei Academice în Corelație cu Trecerea spre o Identitate Completă în Carieră  - PRACTICC -   Acest mesaj îți este dedicat și te contactăm din partea FPSE. Dragă…
16 Iunie 2018

Curs postuniversitar NIVEL II - 2018 Programare restanțe și examene

COM_MINITEKWALL_IN Noutăți

Curs postuniversitar NIVEL II - 2018 Programare restanțe și examene Nr.crt. Data Ora Disciplina Profesor Sediul unde se desfășoară 1.        25.06 10,00 Didactica domeniului – Științe umane Adina Pescaru Complex Leu 2.        25.06…
15 Iunie 2018

Examen de absolvire - Nivel II (Modul psihopedagogic)

COM_MINITEKWALL_IN Noutăți

Examen de absolvire - Nivel II (Modul psihopedagogic) - 18 iunie 2018, ora 9:00, Complex Leu, etaj 5 Comisia 1 - sala 512 (A-F), Comisia 2 - sala 515 (G-N), Comisia 3 - sala 502…
14 Iunie 2018

SUSȚINEREA EXAMENULUI DE ABSOLVIRE NIVELUL I – PROMOȚIA 2018

COM_MINITEKWALL_IN Noutăți

UNIVERSITATEA DIN BUCUREȘTI FACULTATEA DE PSIHOLOGIE ȘI ȘTIINȚELE EDUCAȚIEI Departamentul de Formare a Profesorilor   ANUNȚ SUSȚINEREA EXAMENULUI DE ABSOLVIRE NIVELUL I – PROMOȚIA 2018   FACULTATEA DE ADMINISTRAȚIE ȘI AFACERI 18 iunie ora 11.00,…
03 Iunie 2018

Programul de masterat "Open Mind - An International Master Program in Cognitive Science"

COM_MINITEKWALL_IN Noutăți

OPEN MIND is a two-year master program in cognitive science, taught by an international group of experts from relevant disciplines of cognitive science. The language of instruction and professional communication is English. The classes are…

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE STUDII UNIVERSITARE DE LICENTA Programul de studiu PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE

STUDII UNIVERSITARE DE LICENTA

Programul de studiu PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR

 ANUL I  (2017/2018) Sem.II

PERIOADA 04.06.2018 - 30.06.2018

Nr. crt.

Disciplina

 

Ziua / ora

PROFESOR

Sala de examen

1.       

Teoria și metodologia curriculumului

18.06.2018/ora 14.00

Prof.dr. Marin Manolescu

Sala 513/514/515/Leu

2.       

Educație timpurie

11.06.2018/ora 13.00

Conf.dr. Laura Ciolan

Amf. Damaschin/ Panduri

3.       

Psihologia personalității

12.06.2018/ora 14.00

Lect.dr. Cristi Bucur

Amf. Damaschin/ Panduri

4.       

Istoria pedagogiei

14.06.2018/ora 12.00

Conf.dr. Diana Csorba

Sala 512

5.       

Matematică

04.06.2018/ora 13.00

Conf.dr. Mihai Roșu

Sala 514/515

6.       

Educația incluzivă a elevilor cu CES

07.06.2018/ora 14.00

Lect.dr. Cristi Bucur

Amf. Motru/Panduri

7.       

Limba engleza

18.06.2018/ora 11.00

Lect.dr.Camelia Radulescu

Leu, sala 513

8.

Limba franceză

23.06.2018/ora 11.00

Lect.univ.dr.Anca Petrescu

Leu, sala 513

9.

Practica pedagogică

18.06.2018/ora 13.00

Lect.dr.Camelia Radulescu

Leu, sala 513

                                                

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE

STUDII UNIVERSITARE DE LICENTA

Programul de studiu PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR

 ANUL II (2017/2018) Sem.II

PERIOADA 04.06.2018 - 30.06.2018

 

Nr. crt.

Disciplina

 

Ziua / ora

PROFESOR

Sala de examen

1.       

Teoria și metodologia evaluarii

12.06.2018/ora 12.00

Prof.dr. Marin Manolescu

Sala 514/Leu

2.       

Instruire asistata de calculator

13.06.2018/ora 10.00

Conf.dr. Silvia Făt

Sala 515/leu

3.       

Didactica limbii si literaturii române

29.06.2018/ ora 10.00

Conf. univ.dr.Vasile Molan

Sala 514, 513,515/Leu

4.       

Limba româna contemporana

26.06.2018/ ora 12.00

Lect.univ.dr.Anca Petrescu

Amf. Zlate/Panduri

5.       

Literatura pentru copii

14.06.2018/ora 10.00

Lect.dr.Camelia Rădulescu

Sala 510

6.       

Pedagogie comparata

04.06.2018/ ora 10.30

Conf. univ.dr.Diana Csorba

Sala 512/Leu

7.

Didactica stiintelor naturii

08.06.2018/ora 12.00

Prof. Gr. I Carmen Tica

Sala 515/Leu

8.

Practica profesionala

04.06.2018/ora 13.00

Conf.Dr.Valeriu Marinescu

              Sala 513

                                                                                                                                           

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE

STUDII UNIVERSITARE DE MASTER

Programul de studiu: MASTER Educatie Timpurie

ANUL I  (2017/2018) Sem.II

PERIOADA 04.06.2018 - 30.06.2018

 

Nr. crt.

Disciplina

 

Ziua / ora

PROFESOR

Sala de examen

1.       

Alternative educationale

18.06.2018/ora 17.00

Conf.dr. Diana Csorba

Sala 504/Leu

2.       

Managementul resurselor umane

16.06.2018/ora 9.00

Prof.dr. Georgeta Panisoara

Sala 4/Panduri

3.       

Norme juridice, legislație si drepturile copilului

11.06.2018/ora 17.00

Prof. Gina Iordache

Leu/ sala 502

4.       

Practica in educatia timpurie

05.06.2018/ora 17.00

Prof. Florin Tibu

Leu, sala 506

  

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE

STUDII UNIVERSITARE DE MASTER

 

 Programul de studiu: MASTER Mentoratul în educație

ANUL I  (2017/2018) Sem.II

PERIOADA 04.06.2018 - 30.06.2018

 

 

Nr. crt.

Disciplina

 

Ziua / ora

PROFESOR

Sala de examen

1

Coordonate ale paradigmei curriculumului

21.06.2018/ora 16.00

Prof.dr. Sorin Cristea

Sala 515/Leu

2

Fundamente psihologice ale carierei didactice

06.06.2018/ora 16.00

Prof. dr. Elena Stanculescu

Sala 513/Leu

3

Managementul situațiilor de criza

12.06.2018/ora 12.00

Conf.dr. Silvia Făt

Sala 3/Panduri

4

Parteneriat în educatie

04.06.2018/ora 16.00

Conf.dr. Laura Ciolan

Sala 512/Leu

5

Educatia copiilor cu CES

11.06.2018/ora 16.00

Conf.dr. Anca Rozorea

Sala 513/Leu

6

Practica profesională

20.06.2018/ora 12.00

Conf.dr. Silvia Făt

Sala 3/Panduri

 

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE

STUDII UNIVERSITARE DE MASTER

 

 Programul de studiu: MASTER Educație presecundară

ANUL I  (2017/2018) Sem.II

PERIOADA 04.06.2018 - 30.06.2018

 

Nr. crt.

Disciplina

 

Ziua / ora

PROFESOR

Sala de examen

1

Evaluarea educationala.

04.06.2018/ ora 14.00

Prof.dr.Marin Manolescu

Sala 516/Leu

2

Managementul calitatii si al resurselor umane in educatie

18.06.2018/ora 16.00

Prof.dr. Ioan Neacsu

Panduri, sala 2

3

Demesrsuri educationale interdisciplinare – Limba si comunicare

04.06.2018/ ora 13.00

Conf. univ. dr. Vasile Molan

Sala 516/Leu

4

Demesrsuri educationale interdisciplinare – Matematica si stiinte ale naturii

07.06.2018/ora 14.00

Conf.univ.dr. Mihail Roșu

Sala 512/Leu

5

Coaching pentru profesionisti in educatia timpurie

04.06.2018/ora 16.00

Conf.univ.dr. Laura Ciolan

Sala 503 Bis/Leu

Ultima modificare Duminică, 03 Iunie 2018 23:19
înapoi la partea de sus

Autentificare

Autentificare pentru membrii comunității academice.