Studenți

PROGRAMĂRI SESIUNE SEMESTRUL II 04.06. - 02.07.2017 - Licenta Psihopedagogie si Pedagogie

PROGRAMĂRI SESIUNE SEMESTRUL II

04.06. - 02.07.2017

PEDAGOGIE AN I SEM II

Nr. crt

Disciplina

Profesor

Data

Ora, sala

1.       

Teoria si metodologia curriculumului

Dan Potolea

12.06.2017

10.00  – Amf. Motru

2.       

Psihologia personalitatii

Eugen Avram

21.06.2017

10.00 – Amf.  Motru

3.       

Teoria si practica educatiei civice

Catalina Ulrich

06.06.2017

10.00 -  Amf. Damaschin

4.       

Educatie timpurie

Ecaterina Vrasmas

26.06.2017

10.00 -  Amf. Zlate

5.       

Istoria pedagogiei

Viorel Nicolescu

07.06.2017

10.00  -   Amf. Stoian

PEDAGOGIE AN II SEM II

Nr. crt

Disciplina

Profesor

Data

Ora, sala

1.       

Teoria si metodologia evaluarii

Firuța Tacea

09.06.2017

10.00 – Amf. Zlate

2.       

Politici educaționale și sociale

Lucian Ciolan

07.06.2017

10.00 – Amf. Zlate

3.       

Sociologia educatiei

Catalina Ulrich

15.06.2017

10.00 – Amf. Zlate

4.       

Educați nonformală și dezoltare comunitară

Andrei Popescu

06.06.2017

10.00 – Amf. Zlate

PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA AN I SEM II

Nr. crt

Disciplina

Profesor

Data

Ora, sala

1.       

Teoria si metodologia curriculumului

Dan Potolea

12.06.2017

10.00  – Amf. Motru

2.       

Psihologia adolescentului si adultului

Marilena Bratu

16.06.2017

10.00 – Amf. Damaschin

3.       

Psihologia educatiei

Cristi Buica

06.06.2017

14.00 – Amf. Damaschin

4.       

Psihologia personalitatii

Eugen Avram

21.06.2017

10.00  – Amf. Motru

5.       

Diagnoză și intervenție în tulburările de învățare

Cristi Buica

26.06.2017

10.00 – Amf. Damaschin

6.       

Psihopedagogia adulților cu handicap

Viorel Agheană

30.06.2017

10.00 – Amf. Damaschin

PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA AN II SEM II

Nr. crt

Disciplina

Profesor

Data

Ora, sala

1.       

Teoria si practica evaluarii

Firuța Tacea

09.06.2017

10.00 – Amf. Zlate

2.       

Metodologia cercetarii psihopedagogice

Virginia Cretu

23.06.2017

10.00 – Amf. Damaschin

3.       

Terapia tulburarilor de limbaj

Emil Verza

06.06.2017

10.00 – Amf. Motru

4.       

Psihodiagnosticul personalitatii cu dizabilitati

Marilena Bratu

26.06.2017

10.00 Amf Stoian

5.       

Didactica invatamantului special și integrat

Ruxandra Foloștină

19.06.2017

9.30 – S 2

6.       

Statistica in psihopedagogia specială

Roxana Urea

14.06.2017

9,30- Amf. Damaschin

7.       

Practică profesională

Valentina Vartic

27.06.2017

8.30-  S 5

înapoi la partea de sus

Autentificare

Autentificare pentru membrii comunității academice.