Studenți

Partenerul nostru Romstal caută Junior Recruiter: internship cu posibilitate de prelungire - perioadă nedeterminată

Candidatul ideal

Vrei sa lucrezi intr-o companie multinationala, un loc în care sa continui sa te dezvolti profesional?

Echipa Resurse Umane Romstal Romania vrea sa te cunoasca si iti propune un program de internship cu durata de 4 luni si cu posibilitate de angajare permanenta!

Acest job ti se potriveste daca ai:
• Studii superioare socio-umane, in special Facultatea de Psihologie
• Spirit de echipa si atentie la detalii
• Daca iti doresti sa iti construiesti cariera in aria de resurse umane (procesul de recrutare si selectie)
• Daca ai abilitati foarte bune de exprimare in scris si oral
• Daca esti o persoana care comunica usor cu ceilalti, esti empatic(a) si iti place sa interactionezi cu oamenii, sa afli ce nevoi si aspiratii au si ce li se potriveste din punct de vedere profesional

Descrierea jobului

• Gestionarea canalelor si metodelor utilizate in desfasurarea procesului de recrutare si selectie
• Conceperea si postarea anunturilor pentru angajare
• Desfasurarea si participarea la programul de interviu al candidatiilor selectati (programare interviuri, evaluarea si selectia candidatilor atat unu la unu cat si phone-interviews sau skype-interviews)
• Crearea continutului materialului necesar procesului de recrutare-selectie (chestionare, teste, profil psihologic, etc.)

La Romstal te-ar putea interesa in plus:
• Pachetul salarial (program de internship – 8h pe zi, platit)
• Beneficiile pentru tine si familia ta: tichete de masa, evenimente, teambuilding, petreceri pentru angajati etc
• Sa lucrezi intr-o companie multinationala, cu standarde de lucru profesioniste

Esti la un pas sa iti incepi cariera la noi. Trimite CV-ul cat mai repede!

Mai multe detalii pe site-ul eJobs.