Studenți

27 Mar

Retrospectiva Saptamanii de Constientizare a Creierului

Ediţia a treia a Săptămânii de Conştientizare a Creierului (SCC) s-a încheiat cu succes. Acest eveniment internaţional a fost organizat de Facultatea de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei prin Departamentul de Psihologie, Universitatea din Bucureşti, în perioada 13-15.03.2017 (Organizatori: Lect. Univ. Dr. Ioana Podina şi Lect. Univ. Dr. Raluca Tomşa).

Evenimentul a adus împreună specialişti din domenii variate (psihologi, actori, cercetători, specialişti în neuroştiinţe, biologi). SCC a fost organizat pe trei paliere dedicate ştiinţelor cognitive, neuroştiinţelor şi artelor. Varietatea oferită de eveniment a atras aproximativ 350 de persoane. Astfel, SCC şi-a atins scopul de a aduce informatii despre cele mai importante progrese în ştiinţele cognitive şi neuroştiinţe.

Acest eveniment a fost sprijinit de Dana Foundation (www.dana.org/BAW).

Pentru ediţii viitoare, ne puteţi urmări pe pagina de Facebook (constientizareacreierului) a evenimentului.

Citeşte mai departe ...