Studenți

21 Mar

Stagiu de practică foto-video pentru studenții Universității din București

Ești pasionat de fotografie? Îți place să-ți surprinzi colegii în diferite ipostaze ale vieții de student sau găsești în elementele arhitecturale ale clădirilor UB sursă de inspirație pentru un album foto de colecție?

Dacă răspunsul este afirmativ, aplică pentru un stagiu de practică plătit oferit de Departamentul de Comunicare și Relații Publice al Universității din București.

Profilul candidatului:

• student al Universității din București
  • o minimă experiență în domeniu
  • abilități de editare foto-video
  • seriozitate
  • implicare
  • imaginație și originalitate

Responsabilități:

• fotografierea profesionistă a clădirilor UB și a studenților săi
  • filmarea diferitelor evenimente organizate în facultăți

Ce trebuie să faci:

• realizezi un portofoliu care să includă aproximativ 10 poze (clădirile UB, studenți în diferite ipostaze și stări, evenimente la care ați participat) și un clip de aproximativ 1 minut cu viziunea ta asupra facultății la care sunteți student ( momente, cadre cu clădirea, o expoziție etc.)
  • îl trimiți pe Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., împreună cu CV-ul actualizat, până la data de 31 martie 2017.

Dacă ne-ai stârnit interesul, vei fi chemat la un interviu. Vă așteptăm propunerile și vă dorim multă inspirație!

Citeşte mai departe ...