02 Iun

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE PERIOADA 04 - 30.06. 2018

  • 02 Iunie 2018 |
  • Publicat în Avizier

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE

PERIOADA 04 - 30.06. 2018

Programul de studiu: PSIHOLOGIE (IF)

ANUL I (2017-2018)

Nr. crt.

Disciplina

Profesor

Data

Ora

Sala/Amf.

1.        

Introducere în psihologia socială

Laurențiu Mitrofan

04.06.2018

13:30-15:00

Motru

2.        

Bazele teoretice ale evaluării psihologice

Cătălin Nedelcea

08.06.2018

08:00-12:00

Motru+ Zlate

3.        

Psihologia dezvoltării I

Florinda Golu

11.06.2018

10:00-13:00

Stoian

4.        

Statistică psihologică și prelucrarea informatizata a datelor

Ovidiu Pop

14.06.2018

15.06.2018

09:00-10:00

Motru+ Zlate

5.        

Fundamentele psihologiei II

Eugen Avram

20.06.2018

10:00-15:00

Motru

6.        

Metodologia cercetarii psihologice

Cornel Mincu

26.06.2018

27.06.2018

09:00-14.00

Damaschin

7.        

Psihologie experimentală

Mihaela Chraif

29.06.2018

10:00-15:00

Motru +Zlate

ANUL II (2017-2018) - Seria 1

1.        

Practică profesională și de cercetare

Luca A.

04. 06

10-14

Laborator psihodiagnostic

2.        

Psihologie organizațională

Pânișoară G.

05. 06

8,30-9,45

Motru

3.        

Psihologia învățării

Pânișoară G.

08. 06

8,30-9,45

Stoian

4.        

Psihologie cognitivă

Rotărescu V.

13. 06

9-13

Motru

5.        

Psihologia muncii

Iliescu D.

17. 06

10-12

Motru + Damaschin

6.        

Psihopatologie

Trifu S.

22. 06

16-17,30

Motru

7.        

Evaluarea psihologică a personalității și a comportamentului adaptativ

Ion A.

26. 06

9-13

Motru

8.        

Introducere în psihoterapie

Godeanu D.

29. 06

9-10,30

Stoian

ANUL II (2017-2018) - Seria 2

1.        

Practică profesională și de cercetare

Luca A.

04. 06

10-14

Laborator sihodiagnostic

2.        

Psihologie organizațională

Pânișoară G.

05. 06

9,00-10,30

Motru

3.        

Psihologia învățării

Pânișoară G.

08. 06

9-10,30

Stoian

4.        

Psihologie cognitivă

Rotărescu V.

13. 06

9-13

Motru

5.        

Psihologia muncii

Iliescu D.

17. 06

10-12

Motru + Damaschin

6.        

Psihopatologie

Trifu S.

22. 06

17-19

Motru

7.        

Evaluarea psihologică a personalității și a comportamentului adaptativ

Ion A.

26. 06

9-13

Motru

8.        

Introducere în psihoterapie

Godeanu D.

29. 06

10,40-12

Stoian

Programul de studiu: PEDAGOGIE AN I (2017-2018)

Nr. crt.

Disciplina

Profesor

Data

Ora

Sala/Amf.

1.        

Teoria și metodologia curriculumului

Firuta Tacea

05.06.2018

10,00

 Amf. Stoian

2.        

Psihologia personalității

Eugen Avram

11.06.2018

10,00

 Amf. Motru

3.        

Istoria pedagogiei

Viorel Nicolescu

19.06.2018

10,00

Leu sala 513

4.        

Educație interculturală

Anca Nedelcu

18.06.2018

13,00

Amf. Zlate

5.        

Teoria și prcatica educației civice

Catalina Urlich

08.06.2018

12,00

 Amf. Zlate

6.        

Educație timpurie

Ecaterina Vrasmas

14.06.2018

9,00

Amf. Damashin

7.        

Filosofia educației

Lavinia Barlogeanu

06.06.2018

11,00

Amf. Damaschin

8.        

Practică profesională

Mihaela Stingu

21.06.2018

9,30

Sala Management Panduri

PEDAGOGIE AN II (2017-2018)

1.        

Instruire asistată de calculator

Lect. D. Iordache

08.06.2018

12,00-14,00

Amf MOTRU

2.        

Teoria și metodologia evaluării

Lect.Oana Mosoiu

07.06.2018

9,30-11,30

Amf ZLATE

3.        

Politici educaționale și sociale

Prof. Lucian Ciolan

12.06.2018

12,00-14,00

Amf MOTRU

4.        

Sociologia educației

Prof. Catalina Ulrich

22.06.2018

10,00-12,00

Amf MOTRU

5.        

Educație nonformală și dezvoltare comunitară

Lect. Oana Mosoiu

05.06.2018

9,30-11,30

Amf ZLATE

6.        

Managementul clasei de elevi

Prof. Romita Iucu

14.06.2018

10,30-12,30

Amf STOIAN

 

Programul de studiu: PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA AN I (2017-2018)

Nr. crt.

Disciplina

Profesor

Data

Ora

Sala/Amf.

1.        

Teoria și metodologia curriculumului

Firuta Tacea

05.06.2018

10,00

 Amf. Stoian

2.        

Psihologia adolescentului și adultului

Bratu Marilena

18.06.2018

14,00

 Amf. Stoian

3.        

Psihologia educației

Buica Cristian

14.06.2018

14,00

Amf. Damaschin

4.        

Psihologia personalității

Eugen Avram

11.06.2018

10,00

Amf. Motru

5.        

Diagnoză și intervenție în tulburările de învățare

Buica Cristian

21.06.2018

14,00

Amf. Damaschin

6.        

Psihopedagogia adultilor cu handicap

Agheana Viorel

08.06.2018

14,00

Amf. Damaschin

PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA AN II  (2017-2018)

1.        

Teoria și practica evaluării

F. Tacea

20.06.2018

10,00-12,00

Amf. Damaschin

2.        

Metodologia cercetării psihopedagogice

R.Folostina

18.06.2018

14,00-16,00

Amf. Damaschin

3.        

Terapia tulburărilor de limbaj

V.Agheana

04.06.2018

10,00-12,00

Amf. Zlate

4.        

Psihodiagnosticul personalității cu dizabilități

V.Agheana

15.06.2018

10,00-12,00

Amf. Damaschin

5.        

Statistică în psihopedagogie specială

R.Urea

12.06.2018

13.06.2018

10,00-16,00

Sala 4

6.        

Didactica învățământului special și integrat

L.Tudorache

26.06.2018

10,00-17,00

Sala 4

7.        

Instruire asistată de calculator

A.Visan

08.06.2018

12,00-14,00

Amf. MOTRU

8.        

Practică profesională

V.Vartic

18.06.2018

13,00-14,00

Amf. Damaschin

 

Citeşte mai departe ...
02 Iun

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE STUDII UNIVERSITARE DE LICENTA Programul de studiu PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR

  • 02 Iunie 2018 |
  • Publicat în Avizier

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE

STUDII UNIVERSITARE DE LICENTA

Programul de studiu PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR

 ANUL I  (2017/2018) Sem.II

PERIOADA 04.06.2018 - 30.06.2018

Nr. crt.

Disciplina

 

Ziua / ora

PROFESOR

Sala de examen

1.       

Teoria și metodologia curriculumului

18.06.2018/ora 14.00

Prof.dr. Marin Manolescu

Sala 513/514/515/Leu

2.       

Educație timpurie

11.06.2018/ora 13.00

Conf.dr. Laura Ciolan

Amf. Damaschin/ Panduri

3.       

Psihologia personalității

12.06.2018/ora 14.00

Lect.dr. Cristi Bucur

Amf. Damaschin/ Panduri

4.       

Istoria pedagogiei

14.06.2018/ora 12.00

Conf.dr. Diana Csorba

Sala 512

5.       

Matematică

04.06.2018/ora 13.00

Conf.dr. Mihai Roșu

Sala 514/515

6.       

Educația incluzivă a elevilor cu CES

07.06.2018/ora 14.00

Lect.dr. Cristi Bucur

Amf. Motru/Panduri

7.       

Limba engleza

18.06.2018/ora 11.00

Lect.dr.Camelia Radulescu

Leu, sala 513

8.

Limba franceză

23.06.2018/ora 11.00

Lect.univ.dr.Anca Petrescu

Leu, sala 513

9.

Practica pedagogică

18.06.2018/ora 13.00

Lect.dr.Camelia Radulescu

Leu, sala 513

                                                

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE

STUDII UNIVERSITARE DE LICENTA

Programul de studiu PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR

 ANUL II (2017/2018) Sem.II

PERIOADA 04.06.2018 - 30.06.2018

 

Nr. crt.

Disciplina

 

Ziua / ora

PROFESOR

Sala de examen

1.       

Teoria și metodologia evaluarii

12.06.2018/ora 12.00

Prof.dr. Marin Manolescu

Sala 514/Leu

2.       

Instruire asistata de calculator

13.06.2018/ora 10.00

Conf.dr. Silvia Făt

Sala 515/leu

3.       

Didactica limbii si literaturii române

29.06.2018/ ora 10.00

Conf. univ.dr.Vasile Molan

Sala 514, 513,515/Leu

4.       

Limba româna contemporana

26.06.2018/ ora 12.00

Lect.univ.dr.Anca Petrescu

Amf. Zlate/Panduri

5.       

Literatura pentru copii

14.06.2018/ora 10.00

Lect.dr.Camelia Rădulescu

Sala 510

6.       

Pedagogie comparata

04.06.2018/ ora 10.30

Conf. univ.dr.Diana Csorba

Sala 512/Leu

7.

Didactica stiintelor naturii

08.06.2018/ora 12.00

Prof. Gr. I Carmen Tica

Sala 515/Leu

8.

Practica profesionala

04.06.2018/ora 13.00

Conf.Dr.Valeriu Marinescu

              Sala 513

                                                                                                                                           

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE

STUDII UNIVERSITARE DE MASTER

Programul de studiu: MASTER Educatie Timpurie

ANUL I  (2017/2018) Sem.II

PERIOADA 04.06.2018 - 30.06.2018

 

Nr. crt.

Disciplina

 

Ziua / ora

PROFESOR

Sala de examen

1.       

Alternative educationale

18.06.2018/ora 17.00

Conf.dr. Diana Csorba

Sala 504/Leu

2.       

Managementul resurselor umane

16.06.2018/ora 9.00

Prof.dr. Georgeta Panisoara

Sala 4/Panduri

3.       

Norme juridice, legislație si drepturile copilului

11.06.2018/ora 17.00

Prof. Gina Iordache

Leu/ sala 502

4.       

Practica in educatia timpurie

05.06.2018/ora 17.00

Prof. Florin Tibu

Leu, sala 506

  

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE

STUDII UNIVERSITARE DE MASTER

 

 Programul de studiu: MASTER Mentoratul în educație

ANUL I  (2017/2018) Sem.II

PERIOADA 04.06.2018 - 30.06.2018

 

 

Nr. crt.

Disciplina

 

Ziua / ora

PROFESOR

Sala de examen

1

Coordonate ale paradigmei curriculumului

21.06.2018/ora 16.00

Prof.dr. Sorin Cristea

Sala 515/Leu

2

Fundamente psihologice ale carierei didactice

06.06.2018/ora 16.00

Prof. dr. Elena Stanculescu

Sala 513/Leu

3

Managementul situațiilor de criza

12.06.2018/ora 12.00

Conf.dr. Silvia Făt

Sala 3/Panduri

4

Parteneriat în educatie

04.06.2018/ora 16.00

Conf.dr. Laura Ciolan

Sala 512/Leu

5

Educatia copiilor cu CES

11.06.2018/ora 16.00

Conf.dr. Anca Rozorea

Sala 513/Leu

6

Practica profesională

20.06.2018/ora 12.00

Conf.dr. Silvia Făt

Sala 3/Panduri

 

PROGRAMAREA SESIUNII DE EXAMENE

STUDII UNIVERSITARE DE MASTER

 

 Programul de studiu: MASTER Educație presecundară

ANUL I  (2017/2018) Sem.II

PERIOADA 04.06.2018 - 30.06.2018

 

Nr. crt.

Disciplina

 

Ziua / ora

PROFESOR

Sala de examen

1

Evaluarea educationala.

04.06.2018/ ora 14.00

Prof.dr.Marin Manolescu

Sala 516/Leu

2

Managementul calitatii si al resurselor umane in educatie

18.06.2018/ora 16.00

Prof.dr. Ioan Neacsu

Panduri, sala 2

3

Demesrsuri educationale interdisciplinare – Limba si comunicare

04.06.2018/ ora 13.00

Conf. univ. dr. Vasile Molan

Sala 516/Leu

4

Demesrsuri educationale interdisciplinare – Matematica si stiinte ale naturii

07.06.2018/ora 14.00

Conf.univ.dr. Mihail Roșu

Sala 512/Leu

5

Coaching pentru profesionisti in educatia timpurie

04.06.2018/ora 16.00

Conf.univ.dr. Laura Ciolan

Sala 503 Bis/Leu

Citeşte mai departe ...
02 Iun

PROGRAMARE SESIUNE RESTANȚE, REEXAMINĂRI Programul de studiu: PSIHOLOGIE (IF) ANUL III (2017-2018) PERIOADA 03.06.2018 – 06.06.2018 NUMAI LA CERERE

  • 02 Iunie 2018 |
  • Publicat în Avizier

                                                                                                                                                                       

PROGRAMARE SESIUNE RESTANȚE, REEXAMINĂRI

Programul de studiu: PSIHOLOGIE (IF)

ANUL III (2017-2018)

PERIOADA 03.06.2018 – 06.06.2018

NUMAI LA CERERE

Nr. crt.

Disciplina

 

Ziua / ora

PROFESOR

Sala de examen

ANUL I (2015/2016)

1.       

Statistică psihologică și prelucrarea informatizată a datelor I

05.06.2018/17.00

Ovidiu Pop

 

2.       

Teoria cunoașterii științifice în psihologie

04.06.2018/14.00

Valeria Negovan

 

3.       

Fundamentele psihologiei I

04.06.2018/14.00

Valeria Negovan

 

4.       

Istoria psihologiei

05.06.2018/13.00

Ioana David

 

5.       

Neuropsihologie

06.06.2018/10.00

Eugen Avram

 

6.       

Neuropsihologie

05.06.2018/16.00

Violeta Rotărescu

 

7.       

Metodologia cercetării psihologice 1

04.06.2018/10.00

Cornel Mincu

 

8.       

Comunicare și dezvoltare personală

05.06.2018/13.00

Ioana David

 

9.       

Limba engleză

06.06.2018/10.00

Camelia Rădulescu

 

10.   

Limba franceză

-

Anca Petrescu

 

11.   

Statistică psihologică și prelucrarea informatizată a datelor II

05.06.2018/17.00

Ovidiu Pop

 

12.   

Fundamentele psihologiei II

06.06.2018/10.00

Eugen Avram

 

13.   

Bazele teoretice ale evaluării psihologice

05.06.2018/10.00

Cătălin Nedelcea

 

14.   

Psihologie experimentală

06.06.2018/15.00

Mihaela Craif

 

15.   

Introducere în psihologia socială

-

Laurențiu Mitrofan

 

16.   

Psihologia dezvoltării I

06.06.2018/12.00

Florinda Golu

 

17.   

Practici și abilități academice

04.06.2018/09.30

Andrei Ion

 

18.   

Practică (abilități academice)

04.06.2018/09.30

Andrei Ion

 

ANUL II (2016/2017)

1.       

Psihologia personalității

05.06.2018/11.00

Romeo Crețu

 

2.       

Metodologia cercetării psihologice II

04.06.2018/09.00

Dragoș Iliescu

 

3.       

Evaluarea psihologică a aptitudinilor, intereselor și motivației

05.06.2018/10.00

Adrian Luca

 

4.       

Introducere în psihologia sănătății

06.06.2018/10.00

Eugen Avram

 

5.       

Dinamica grupurilor

-

Laurențiu Mitrofan

 

6.       

Psihologia dezvoltării II

06.06.2018/12.00

Florinda Golu

 

7.       

Practică profesională și de cercetare

05.06.2018/10.00

Adrian Luca

 

8.       

Evaluarea psihologică a personalității și a comportamentului adaptiv

04.06.2018/09.30

Andrei Ion

 

9.       

Psihologia muncii

04.06.2018/09.00

Dragoș Iliescu

 

10.   

Psihologie organizațională

05.06.2018/08.30

Georgeta Pânișoară

 

11.   

Psihopatologie

03.06.2018/10.00

Simona Trifu

 

12.   

Psihologia învățării

04.06.2018/14.00

Valeria Negovan

 

13.   

Psihologie cognitivă

05.06.2018/16.00

Violeta Rotărescu

 

14.   

Introducere în psihoterapie

05.06.2018/10.00

Denisa Godeanu

 

15.   

Practica profesională și de cercetare

05.06.2018/10.00

Adrian Luca

 

ANUL III (2017/2018)

1.   

Psihologia Educației

04.06.2018/14.00

Valeria Negovan

 

2.       

Psihologie Managerială

05.06.2018/08.30

Georgeta Pânișoară

 

3.       

Psihoterapii Integrative

05.06.2018/10.00

Cătălin Nedelcea

 

4.       

Profile de comportament dezadaptativ

05.06.2018/12.00

Ioana Podină

 

5.       

Defectologie și Logopedie

04.06.2018/12.00

Florin Verza

 

6.       

Practică profesională și de cercetare

05.06.2018/13.00

Ioana David

 

7.       

Psihologia Succesului în Carieră

04.06.2018/10.00

Cornel Mincu

 

8.       

Psihologie judiciară

04.06.2018/10.00

Adrian Gorbănescu

 

9.       

Psihologie economică

05.06.2018/16.00

Violeta Rotărescu

 

10.   

Risc și reziliență în copilărie și adolescență

05.06.2018/15.00

Marina Badea

 

11.   

Psihogenealogie

05.06.2018/10.00

Sebastian Godeanu

 

12.   

Psihologia Creativității

05.06.2018/11.30

Mihaela Roco

 

13.   

Consiliere vocațională

04.06.2018/10.00

Cornel Mincu

 

14.   

Psihologia relațiilor de cuplu și a familiei

05.06.2018/10.00

Sebastian Godeanu

 

15.   

Psihoterapii experiențiale

05.06.2018/15.00

Marina Badea

 

16.   

Evaluare psihologică (Tehnici proiective)

04.06.2018/12.00

Elena Vladislav

 

17.   

Practică de cercetare

04.06.2018/10.00

Cornel Mincu

 

18.   

Psihanaliză                                                                                                                                                          

04.06.2018/11.00

05.06.2018/10.00

Ruxandra Rășcanu

 

19.   

Psihologia religiei

05.06.2018/11.30

Mihaela Roco

 

20.   

Psihologia experiențelor traumatice

05.06.2018/10.00

Cătălin Nedelcea

 

21.   

Psiholingvistică

05.06.2018/16.00

Violeta Rotărescu

 

22.   

Dez. Socio-emoțională la copil și adolescent

05.06.2018/08.30

Georgeta Pânișoară

 
           

                                                                                                                                                                        

PROGRAMARE SESIUNE RESTANȚE, REEXAMINĂRI

 

PERIOADA 03.06.2018 – 06.06.2018

Pedagogie Anul III

Nr crt

Disciplina

Profesor

Data

Ora, sala

1

Management educational

A.Nedelcu

06.06.2018

13,30

2

Consiliere si orientare in cariera

B. Almasan

06.06.2018

12,00CREDIS               

3

Introducere in managementul programelor si proiectelor socio-eduationale

C.Mironov

06.06.2018

14,00

4

Pedagogia invatamantului superior

R.Iucu

04.06.2018

12,00

5

Antropologie culturala si pedagogica

L.Barlogeanu

06.06.2018

13,00

6

Analiza cantitativa de date

A.Gorbanescu

04.06.2018

10,00

7

Pedagogie comparata si alternative educationale

V.Nicolescu

05.06.2018

10,00

8

Managementul programelor de formare

L.Ciolan

05.06.2018

12,00

9

Sisteme de formare profesionala si dezvoltare in cariera

C.Mironov

06.06.2018

14,00

10

Formarea si evaluarea competentelor profesionale

F.Tacea

06.06.2018

10,00

11

Practica profesionala I

C.Mironov/O.Mosoiu

06.06.2018

14,00

12

Medii virtuale de invatare

D. Iordache

05.06.2018

11,00

13

Educatie, comunicare si media

S.Iftimescu

04.06.2018

12,00

14

Pedagogie sociala

I.Neacsu

05.06.2018

14,00

15

Cerinte educationale special. Evaluare si interventie

E.Vrasmas

04.06.2018

13,30

16

Mediere culturala si educationala

L.Barlogeanu

06.06.2018

13,00

17

Practica profesionala II

C.Mironov/O.Mosoiu

06.06.2018

14,00

Psihopedagogie speciala  Anul III

Nr crt

Disciplina

Profesor

Data

Ora, sala

1

Psihopedagogia handicapului de intelect

Marilena Bratu

04.06.2018

12,00

2

Psihopedagogia handicapului de auz

M. Popa

06.06.2018

15,00

3

Psihopedagogia handicapului de vedere

M. Popa

06.06.2018

15,00

4

Terapia ocupationala pentru persoanele cu handicap

D.V. Popovici

04.06.2018

12,00

5

Introducere in psihoterapie

E.Oprisan

04.06.2018

10,00

6

Psihopedagogia supradotatior

C.Buica-Belciu

04.06.2018

12,00

7

Evaluarea si educatia personalitatii la deficienti

V.Vartic

04.06.2018

10,00

8

Metodologia educarii si instruirii deficientilor de intelect

R.Folostina

03.06.2018

10,00

9

Metodologia educarii si instruirii deficientilor de auz

Mariana Popa

06.06.2018

15,00

10

Metodologia educarii si instruirii deficientilor de vaz

Mariana Popa

06.06.2018

15,00

11

Psihopedagogia persoanelor cu deficiente neuromotorii

E. Oprisan

04.06.2018

10,00

12

Practica pedagogica

V.Vartic

04.06.2018

10,00

13

Practica de cercetare in relatie cu licenta

V.Vartic

04.06.2018

10,00

14

Psihoterapii comportamentale

E. Oprisan

04.06.2018

10,00

15

Recuperare si educatie in polihandicap

Doru-Vlad Popovici

04.06.2018

12,00

16

Orientare scolara si profesionala si expertiza capacitatii de munca

R.Urea

06.06.2018

12,00

17

Consilierea familiei si a persoanelor cu handicap

R.Urea

06.06.2018

12,00

Citeşte mai departe ...

Autentificare

Autentificare pentru membrii comunității academice.