Facultatea de Psihologie și Științele Educației parteneră în proiectul Erasmus + ” Mobile Ethical Laboratory- MEL”

Facultatea de Psihologie și Științele Educației a Universității din București a fost reprezentată de lector univ. dr. Elena Marin  în cadrul ultimei întâlniri de proiect „Mobile Ethical Laboratory- MEL” la Universitatea VIA din Holstebro, Danemarca în perioada 09 –  11 mai 2022. Totodată, în cadrul întâlnirii a avut loc simpozionul final al proiectului (Mobile Ethical Laboratory – Global Hospitality Final Symposium) finanțat prin programul Erasmus+. În cadrul simpozionului final, lector univ. dr. Elena Marin a susținut o prelegere intitulată Inovație în educație. Pentru mai multe detalii cu privire la proiect, dar și la programul conferinței, vă invităm să accesați: https://en.via.dk/global-partnerships/erasmusplus-projects/global-hospitality .

Proiectul MEL este realizat în parteneriat cu Universitatea VIA - Danemarca, Școala Gimnazială Ferdinand I - București, Asociația SC Master Artis SRL, Școala RHIZO04 - Belgia și reprezentanții Comunei Holstebro, Danemarca.