Informații privind anul universitar 2020-2021

În atenția comunității academice a Facultății de Psihologie și Științele Educației

Impactul pandemiei COVID-19, informațiile privind evoluția acesteia și prevederile ultimelor acte normative impun adaptări ale cadrului desfășurării activității didactice.

Acestea reflectă preocuparea FPSE pentru sănătatea personală a studenților și profesorilor, precum și pentru asigurarea calității actului didactic.

Astfel:

În anul universitar 2020-2021, scenariul adoptat la nivelul FPSE pentru susținerea activității didactice este unul mixt, cu o parte preponderentă de ON-LINE și un număr restrâns de întâlniri față în față, la începutul semestrului, cu studenții și masteranzii din anul I de studii.

Eventualele modificări ale cadrului desfășurării activității educaționale pentru semestrul al II-lea, în raport cu semestrul I, vor fi anunțate, după caz, în timp util.

Deschiderea anului universitar va avea loc tot în sistem on-line. Programul detaliat și toate informațiile necesare vor fi publicate pe site în zilele următoare.

Ultima modificare Joi, 24 Septembrie 2020 18:59