Vizită didactică la Ambasada Indiei

Vizita Ambasada Indiei

Studenții Masterului de psihologie aplicată în domeniul securității naționale au participat împreună cu prof. asociat dr. Cristian Dobre la o vizită didactică la Ambasada Indiei în data de 26.04.2018, pentru a valorifica aspectele teoretice predate la cursuri.Studenții Masterului de psihologie aplicată în domeniul securității naționale au participat împreună cu prof. asociat dr. Cristian Dobre la o vizită didactică la Ambasada Indiei în data de 26.04.2018, pentru a valorifica aspectele teoretice predate la cursuri.Cu această ocazie, au avut deosebita onoare de a fi primiți, personal, de ambasadorul Indiei la București, ES Dl. Thanglura Darlong precum și de alți diplomați indieni, care au prezentat cu mult profesionalism, deschidere și pasiune, aspecte practice şi aplicative privind  psihologia diplomatică.Masterul de psihologie aplicată în domeniul securității naționale realizează nu numai aprofundarea teoretică a unor aspecte de interes din domeniul specific de activitate, dar reușește, totodată, să deschidă noi perspective de dezvoltare în carieră pentru absolvenții săi, prin conectarea acestora cu diverse instituții de profil.