Vizită didactică la Statul Major al Apărării

Info vizita Statul Major al Apararii1

Info vizita Statul Major al Apararii2

Studenții programului de master Psihologie aplicată în domeniul securității naționale, însoțiți de conf. univ. dr. Cornel Laurențiu Mincu și prof. asociat dr. Cristian Dobre, au participat la o vizită didactică la Statul Major al Apărării în data de 20.04.2018.Studenții programului de master Psihologie aplicată în domeniul securității naționale, însoțiți de conf. univ. dr. Cornel Laurențiu Mincu și prof. asociat dr. Cristian Dobre, au participat la o vizită didactică la Statul Major al Apărării în data de 20.04.2018.Cu această ocazie, au avut deosebita onoare de a fi primiți de generali și ofițeri cu funcții de răspundere în această instituție militară, care au prezentat cu mult profesionalism, deschidere și pasiune, aspecte practice și aplicative privind psihologia militară și cea diplomatică. Masterul de psihologie aplicată în domeniul securității naționale și-a propus să realizeze atât o conexiune reală și pragmatică între teorie și activitatea practic-aplicativă, cât și o identificare a unor oportunități existente pe piața muncii în care absolvenții acestui program se pot regăsi profesional și își pot construi o carieră de prestigiu.

Ultima modificare Marți, 15 Mai 2018 14:08