Competiţia MENTOR UB pentru acordarea de laptopuri pentru studenţii din medii defavorizate

Platforma MENTOR UB este un proiect al Universităţii din Bucureşti creat în 2017 cu sprijinul unei finanţări obţinute prin competiţie publică (UEFSICDI FDI-2017-0881), care îşi propune să contribuie la creșterea incluzivă a accesului la studii universitare și reducerea abandonului școlar.

Facultatea de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei oferă, în cadrul acestui proiect, sprijin împotriva abandonului școlar studenților aflați în situații de risc.

Studenţii interesaţi pot găsi informaţii privind facilitățile oferite prin platforma MENTOR UB pe site-ul www.mentor.unibuc.ro

Metodologia competiţiei http://mentor.unibuc.ro/wp-content/uploads/2018/02/metodologie-Mentor-UB-final.pdf

Calendarul competiției:

19 februarie – 9 martie: depunrea dosarelor (la secretariatele facultăților*)
12-15 martie – evaluarea dosarelor
15 martie: afișarea rezultatelor
15-16 martie: depunerea contestațiilor
17 martie: afișarea rezultatelor finale

Comisia de concurs:

Președinte: prof. dr.  Ionela Băluță
Membri: Beatrice Almășan; Lilian Ciachir; Darie Cristea; Anca Dobrovăț; Matei Gheboianu; Simona Tache (student)

Comisia de contestații:

Președinte: conf. dr. Florentina Nițu
Membri:  Luciana Ghica; Cornel Mincu; Cristian Voica; Irina Zamfirache; Ana Maria Lupea (student)

*Dosarele se depun la sediul Direcţiei ID- IFR CREDIS, sediul Bd M. Kogălniceanu nr 36 -46, corp C, etaj I, biroul 105.

Persoana de contact Roxana Cazaceanu

Programul de lucru: 10:00 -14:00