Săptămâna prieteniei FPSE

În prima săptămână de activități academice, studenții anului I Pedagogie – Facultatea de Psihologie și Științele Educației - au avut ocazia să petreacă o “săptămână a prieteniei”, a apropierii de mediul academic și familiarizarea cu ceea ce presupune a fi student la FPSE. Pe lângă identificarea punctelor de interes din facultate și discuții cu persoanele responsabile de serviciile administrative, studenții s-au întâlnit și cu colegi din anii superiori pentru schimb de informații și opinii. De asemenea, au vizitat Muzeul Universității din București și Palatul Facultății de Drept, iar într-o atmosferă relaxată, la Grădina Botanică, au avut ocazia să socializeze și să se cunoască.

Aprecierile pozitive și reacția studenților demonstrează că această inițiativă este binevenită și benefică pentru suportul moral al noilor studenți, dorindu-ne transformarea acestei acțiuni într-o tradiție.
Tutori: lect.univ.dr. Beatrice Almășan și asist.univ.dr. Anișoara Dumitrache

20171004 100204