Lansam cariere de Cambridge Teacher. Indrazneste!

CAMBRIDGE

Educational of

Bucharest

cambridge

Welcome to CAMBRIDGE

Program INTENSIV, de pregatire practica in Teaching, 16 ore/luna!

Lansam cariere de Cambridge Teacher. Indrazneste!

Stagiul de practica ( INTERNSHIP ) la CAMBRIDGE Educational of Bucharest iti ofera posibilitatea de a castiga experienta si de a intelege strategia si domeniile noastre de activitate. Participantii la acest program se vor specializa in domeniul educatiei si al trainingului, al predarii limbii engleze, in comunicare si marketing, informare precum si relatii cu publicul.

De asemenea, participantii vor acumula experienta practica referitoare la aspectele diferite ale managementului de proiect intr-un mediu de lucru international.

___________________________________________________________________

Esti student sau la master?

Esti plin de entuziasm si nivelul tau de Lb.Engleza este Bun spre Excelent ? Poti fi unul dintre cei selectati pentru un internship platit de 12 luni, in cadrul CAMBRIDGE Educational of Bucharest. Si pentru a te incuraja, nu iti cerem sa ai experienta practica - pe aceasta o vei dobandi zi de zi, alaturi de noi. Trebuie doar sa iti doresti!

___________________________________________________________________

La CAMBRIDGE Educational, vei gasi echipa, informatiile si resursele care te vor stimula sa-ti pui in valoare cunostintele si talentul. Astfel, zi de zi iti vei depasi limitele si te vei transforma intr-un SUPER TEACHER capabil sa isi foloseasca puterile in slujba copiilor pe care ii pregatim la Lb.Engleza.

Ce inseamna CAMBRIDGE Internship?

• In cadrul programului Cambridge Internship vei avea parte de o ghidare continua, pentru a ne asigura ca inveti in fiecare zi ceva nou, ca te integrezi in echipa si te indrepti in directia de dezvoltare dorita. Astfel, vei avea alocat un tutore care se va ocupa de tine pe toata perioada programului. In plus, vei petrece o mare parte din timp si pentru dezvoltare personala si training.

Iata care sunt beneficiile tale in acest program:

• Iti vei dezvolta noi aptitudini, vei acumula cunostinte si vei intelege mult mai bine aria functionala in care vei lucra, intrucat vei avea acces la informatii din arii diverse din business
    • Vei avea o imagine completa asupra mediului de lucru din Cambridge si vei lua decizii inteligente si documentate in legatura cu cariera ta
    • Vei avea parte de provocari si expunere in business timp de 1 an – pe toata durata internship-ului
    • Vei invata 'on the job' ceea ce trebuie sa stii pentru postul la care aplici pentru ca nu ai nevoie de experienta la intrarea in program
    • La finalul programului va exista posibilitatea de a fi angajat pe perioada nedeterminata in functie de performanta ta, dar si de posturile disponibile in acel moment
    • Vei fi remunerat pe toata perioada internship-ului, fiind angajat Cambridge cu contract de munca timp de 1 an de zile, ca si intern

Iata care sunt beneficiile acestui program:

-vei asista la lectii sustinute de profesori diferiti, pentru a te putea obisnui cu mai multe stiluri de predare;

- vei avea sansa sa iti pui in valoare creativitatea si teaching skills prin cateva lectii demonstrative sustinute chiar de tine, in urma carora vei primi feedback valoros;

- vei lua parte la toate sesiunile de in-house training;

- vei beneficia de participarea gratuita la cursuri si seminarii de specialitate la British Council, la ateliere de lucru organizate de BETA ( Bucharest English Teachers Association), etc.

-“ vei fi remunerat ” pe toata perioada Internship-ului CAMBRIDGE Educational of Bucharest fiind dispus sa achite taxa de studii anuala sau sa iti ofere o Bursa de studiu privata pe toata durata pregatirii ;

-vei primi adeverinta de practica;

-vei putea sustine examenul Cambridge TKT-Young Learners valabil oriunde in lume;

______________________________________________

Începe-ţi experienţa profesională cât mai devreme. Acest lucru îţi va da posibilitatea să pătrunzi în diverse medii de lucru la momentul potrivit.

Aplicare directă

15 februarie –15 martie 2017

Ştii exact încotro te îndrepţi din punct de vedere profesional?

Trimite-ne CV-ul tău şi un mesaj în care ne spui de ce vrei să te alături echipei noastre, pe adresa de e-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., telefonic 0753 148 369

sau

Completeaza Formularul de Inscriere la secretariatul Facultatii unde esti inscris !

Succes!

Ultima modificare Miercuri, 22 Februarie 2017 18:45