Universitatea din București, prezentă la Digital Society School, organizată la Amsterdam University of Applied Sciences

În perioada 23 - 26 MARTIE 2022 a avut loc la Amsterdam University of Applied Sciences - Digital Society School în Olanda o întâlnire de lucru în cadrul proiectului EIPSI (Evidence Informed Practice for School Inclusion).

Participarea a constat în prezența activă la sesiunile de lucru ale conferinței organizate de către Amsterdam University of Applied Sciences - Digital Society School (partener în cadrul proiectului), alături de ceilalți parteneri internaționali prezenți la eveniment, precum și organizarea și organizarea a trei sesiuni în cadrul acestei reuniuni. Sesiunile organizate au vizat:

• pregătirea și planificarea obiectivelor de proiect (intellectual output – IO4) de care sunt responsabili reprezentanții Universității din București, în calitate de parteneri
  • stabilirea activităților și planului de implementare în cadrul acestui obiectiv
  • planificarea următoarei reuniuni transnaționale din cadrul proiectului, respective a unei sesiuni de formare, care va avea loc la București, în perioada 19 – 23 septembrie 2022

Din partea Universității din București au participat la întâlnire lect. univ. dr. Simona Iftimescu.

Instituțiile partenere în acest proiect sunt: Universitatea Autonoma de Barcelona - Spania, Amsterdam University of Applied Sciences - Olanda, Universitatea Durham – Marea Britanie, Universitatea din Ljubljania – Slovacia, si Centrul Municipiului București de Resurse și Asistență Educațională  -CMBRAE- Romania.

Mai multe detalii despre proiect regăsiți la adresa:  https://eipsi-project.eu/