Facultatea de Psihologie și Științele Educației - gazdă și co-organizator al celei de-a V-a ediții a Conferinței Naționale de Cercetare în Educație (CERED)

CERED posterÎn perioada 20-21 septembrie 2018, Facultatea de Psihologie și Științele Educației a fost gazdă și co-organizator, alături de Institutul de Științe ale Educației, al celei de-a V-a ediții a Conferinței Naționale de Cercetare în Educație – CERED (http://www.cered.ro/), eveniment realizat în colaborare cu în colaborare cu Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației a Universității „Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca, Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației a Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași și Facultatea de Sociologie și Psihologie a Universității de Vest din Timișoara.

Continuând tradiția edițiilor anterioare, evenimentul din acest an, cu tema Tendințe contemporane ale cercetării în educație. Modele și practici la nivel național și internațional, a avut drept scop consolidarea și dezvoltarea comunității de cercetare în educație din România și întărirea vizibilității activităților și produselor de cercetare context internațional. Participanți la acest eveniment au fost reprezentanți ai mediului academic, cercetători, experți și practicieni interesați de domeniul cercetării în educație – deschizându-se astfel o platformă de comunicare cu factorii de decizie în domeniul educațional, cât și cu reprezentanți ai mediului de afaceri, sectorului non-guvernamental și ai mass-media.42137716 1926431634327071 1425357868671959040 n

Evenimentul s-a desfășurat sub egida Asociației Române de Cercetare în Educație – ARCE (www.arced.ro), asociație profesional-științifică membră a European Educational Research Association - EERA.

Ultima modificare Luni, 24 Septembrie 2018 19:58