Conferința Națională ”Investim în educația timpurie – investim în viitor”

Facultatea de Psihologie și Științele Educației (Departamentul de Formarea Profesorilor) și Inspectoratul Școlar al Municipiului București organizează, în parteneriat, conferința națională "Investim în educația timpurie – investim în viitor".

Scopul conferinței este acela de a analiza starea de fapt și perspectivele de dezvoltare ale educației timpurii în România, la nivel de practici profesionale și de politici de sistem, prin punerea împreună, la masa de dezbateri, a reprezentanților mediului decizional, a celor din universități și instituții de cercetare, din asociații non-profit și din mediul privat, precum și a practicienilor care lucrează direct cu copiii.

Conferința se va desfășura pe 28 și 29 noiembrie 2017, prima zi la Facultatea de Psihologie și Științele Educației, iar cea de-a doua zi la Grădinița nr. 206 din București.

Pentru înscrieri și programul detaliat al evenimentului, accesați: https://sites.google.com/credis.unibuc.ro/conferinta/home

Ultima modificare Miercuri, 01 Noiembrie 2017 19:19