Conferinţa Departamentului de Formare a Profesorilor - EDUCATION FIRST

EDUCATION FIRST
EDIŢIA a IV-a
Bucureşti, 24 mai 2017

Facultatea de Psihologie și Stiințele Educației are plăcerea de a vă invita la Conferința Departamentului de Formare a Profesorilor, manifestare științifică aflată deja la cea de-a patra ediție. Evenimentul își propune să ofere un spațiu epistemologic de reflecție și acțiune, în interiorul căruia studiile, cercetările, proiectele elaborate de studenții și masteranzii DFP să contureze direcţiile de schimbare pozitivă a praxisului educațional actual.

Programul conferinţei:

13:30 – 14:00 Înscrierea participanţilor

Deschiderea conferinţei- Amfiteatrul Damaschin
14:00 – 15:00 Susţinerea prezentărilor- Amfiteatrul Damaschin/ Centrul de Management
15:00 – 16:00 Intermezzo – ateliere de prezentare a programelor de masterat ale DFP

• Educaţie timpurie
  • Educaţie presecundară
  • Mentoratul în educaţie
  • Pedagogii alternative şi arta teatrală
  • Învăţare, inovare şi coaching în educaţie

16:00 – 17:00 Decernarea premiilor, concluzii şi idei educaţionale pentru viitor (închiderea Conferinţei) – Amfiteatrul Damaschin

Formular de înregistrare (acces direct aici)

Contact și trimitere prezentări (format Power Point sau Prezi): Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Ultima modificare Luni, 22 Mai 2017 11:42