A III-a ediţie a Săptămânii de Conștientizare a Creierului: 13-15 martie 2017

Facultatea de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei, prin Departamentul de Psihologie, Universitatea din Bucureşti, organizează în perioada 13-15.03.2017 a III-a ediţie a Săptămânii de Conștientizare a Creierului (SCC; Organizatori: Lect. Univ. Dr. Ioana Podina; Lect. Univ. Dr. Raluca Tomşa).

SCC este o campanie la nivel internaţional, de informare asupra progreselor din domeniul neuroştiinţelor. Această campanie este dedicată tuturor persoanelor interesate de cercetările despre creier, gândire şi comportament.

Evenimentul  își propune să răspundă la următoarele curiozităţi:

• Este durerea o reacţie normală sau patologică?
  • Care sunt limitările modelului computaţional al minţii?
  • Cum se manifestă impactul ritmului circadian asupra creierului şi sistemului imunitar?
  • Cum funcţionează mintea actorului?

Participarea la activităţile din cadrul evenimentului este GRATUITĂ.

Pentru mai multe detalii şi pentru a consulta programul SCC, vă invităm să accesaţi pagina de Facebook evenimentului (https://www.facebook.com/constientizareacreierului/?ref=hl)

scc2017