Despre noi

Proiect Erasmus+: Preparing primary teachers to lead inclusive learning (PRETTi)

În perioada 28-30 noiembrie 2016, Universitatea din București, prin Facultatea de Psihologie și Științele Educației, a fost reprezentată în cadrul proiectului Erasmus + intitulat: Preparing primary teachers to lead inclusive learning (PRETTi), proiect realizat în colaborarea cu National Association of Resource Teachers (NART) - Bulgaria, Asociația Raabe- Bulgaria, Research Institute for Child Psychology and Pathopsychology- Slovacia, Universitatea din Cordoba - Spania. În cadrul întâlnirii de proiect au participat lector. univ. dr. Cristian Bucur și asist. univ. dr. Elena Marin.

Proiectul vizează dezvoltarea unor noi abordări cu privire la rutele alternative de formare a cadrelor didactice în vederea dezvoltării competențelor și abilităților necesare în vederea creării unui ambient educațional incluziv.