20 Sep

Workshop International Psihologie si Behaviorism - 23 septembrie 2017

Departamentul de Psihopedagogie Speciala din cadrul Facultatii de Psihologie si Stiintele Educatiei, U.B., are placerea sa va invite in aceasta sambata la un eveniment unic - Workshopul International de Psihologie și Behaviorism. Protagonistul evenimentului, Dr. Robert Epstein, psiholog american de renume mondial, va trata in profunzime concepte precum creativitatea, spontaneitatea si gestionarea eficienta a vietii cotidiene, aspecte cheie in era in care traim. In argumentația sa, Dr. Epstein se bazeaza pe teoriile lui B. F. Skinner, unul dintre cei mai influenți psihologi ai secolului XX, cu al carui nume este in general asociat curentul din psihologie numit behaviorism (se axeaza pe modificarea comportamentului prin diverse metode in scopul imbunatatirii vieții unei persoane). Detalii complete aici: http://bit.ly/2sNkIKj. Workshopul este acreditat cu 8 credite de catre Colegiul Psihologilor din Romania.

Citeşte mai departe ...