Cercetare și publicații

15 Noi

CEAY 20 AFIS

SUPORT FINANCIAR ACORDAT STUDENȚILOR pentru participarea la Conferința Internațională ”Rolul consilierului în comunitatea locală și globală” (16-18 februarie 2018), pentru acces la evenimentele din program și/ sau participarea cu lucrări științifice.
Pentru a beneficia de sponsorizare (taxa de participare va fi suportată de către un donator), studenții trebuie să se înscrie la conferință prin formularul online și să trimită un email pe adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. cu titlul Sponsorizare conferință, în care să explice într-un paragraf care este motivația pentru participarea la acest eveniment.
Data limită pentru înscrierea cu lucrări (abstracte) și propuneri de workshop-uri: 20 noiembrie
Înscrieri la evenimentele din program, oferta EARLY BIRD: 30 noiembrie
Lucrările selectate vor fi publicate într-un volum indexat internațional.
Pentru detalii, accesați: http://conferintaconsiliere.nbcc.ro/

Știrea pe larg:
NBCC România și Facultatea de Psihologie și Științele Educației – Universitatea din București organizează în perioada 16-18 februarie 2018 Conferința internațională Rolul consilierului în comunitatea locală și globală.

În cadrul evenimentului vor avea loc prezentări de lucrări, workshop-uri și dezbateri cu specialiști din domeniul consilierii din întreaga lume.

Suntem onorați să avem Keynote speakers personalități de renume în domeniul consilierii: Dr. Ronald Sultana, Dr. Melissa Luke, Dr. Charles F. Gressard și alți invitați speciali.

Vă așteptăm cu înregistrarea abstractelor lucrărilor și a propunerilor de workshop până pe 30 noiembrie 2017. Înregistrarea lucrărilor se face online pe site-ul conferinței, unde veți putea afla toate detaliile necesare legate de acest proces.
Lucrările selectate vor fi publicate într-un volum indexat internațional.
Numărul de sponsorizări este limitat și vor fi oferite pe principiul primul venit primul servit. Până pe 15 ianuarie veți fi notificați prin email cu privire la obținrerea sponsorizării.
Pentru orice întrebări legate de această conferință vă rugăm să accesați pagina conferinței http://conferintaconsiliere.nbcc.ro/ și să ne contactați pe adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau la tel +40 371 368 591.

Citeşte mai departe ...