Admitere

Titlu/ Acronim

Consiliere Şcolară şi Dezvoltarea Carierei

Descriere generală

Misiunea acestui program de master este de a forma consilieri școlari și consultanți în carieră pentru domeniile public și privat. Cursurile și seminariile, precum și practica vor conduce la acumularea unui număr de 120 de credite (ECTS) și laobținerea Diplomei de master în consiliere școlară, precum și a Suplimentului de diplomă, care menționează competențele obținute și rezultatele academice pe semestre (în limba română și engleză). Programul de master are un parteneriat cu NBCC International din SUA. În baza unei taxe de 100 Euro, studenții pot urma un modul opțional (2 cursuri și o practică sub supervizare), care oferă diplomă de consultant în carieră (valabilitate internațională).

Admitere

Admiterea se realizează pe baza unui interviu și a mediei de licență. Pentru mai multe informații, dați click aici.

Cursuri

Pentru detalii accesați planul de învățământ de pe pagina principală de admitere la master.

Profesori

Prof. univ. dr. Gheorghe Tomșa, Prof. univ. dr. Ecaterina Vrăsmaș, Prof. univ. dr. Ioan Neacșu, Prof. univ. dr. Cătălin Nedelcea, Conf. univ. dr. Ioana Panc, Conf. univ. dr. Andreea Szilagyi, Prof. univ. dr. Elena Stănculescu, Conf. univ. dr. Mugur Ciumageanu, Conf. univ. dr. Mariana Popa, Lect. univ. dr. Almășan Beatrice

Perspective în carieră/ Debuşee profesionale

Consilier școlar în unitățile școlare; consilier academic în universități; consilier și consultant în carieră; referent resurse umane, cu responsabilități în domeniul recrutării și dezvoltării profesionale a personalului; ANOFP și  AJOFP.
Persoană de contact

Prof. univ. dr. Gheorghe Tomșa